A teba to vôbec neštve

Autor: Veronika Cibulková | 12.5.2015 o 17:23 | (upravené 14.7.2015 o 11:13) Karma článku: 2,59 | Prečítané:  381x

My sme vo vojne a Teba to neštve. Sme vo vojne, Teba to neštve, no mňa týmto kvalitne vytáčaš. Nie tým, že sme vo vojne, tým, že sa nestaráš

Všetky tie nehrdinské útoky sa dejú priamo pred tvojími očami a ty si vravíš, že v tom zákope teda ešte rok vydržíš. Do slobody slova sa hádžu granáty a civilisti sú oslepovaní každodennou dávkou propagandy. Nie je jedného človeka, o ktorého sa neobtrel žiaden náboj. Boje sú na všetkých frontoch a ty musíš mať šťastie aby si nestúpil na mínu. Tvoje potreby sa zindividualizovali veríš v možnosť zajtrajška viac než v kvalitu dneška. V zákope čakáš do apríla budúceho roka, bez istoty, že sa ti podarí vyviaznuť živému.

Chris Hedges vo svojej knihe tvrdil,  že vojna má toľko efektívnej moci, že jedného dňa nás účelovou interpretáciou histórie alebo kontrolou jazyka dokonca presvedčí, že v skutočnosti má zmysel. Ono jazyk má totiž obrovskú silu nad naším konaním, pomáha ho racionalizovať – dáva mu zmysel. Vyviedlo ťa z miery ako neúctivo som prirovnávala súčasnú situáciu na Slovensku k podmienkam základného prežitia? Povedal si si aspoň raz počas čítania predošlého odstavca, že som to s tou vojnou trochu prepískla?

Ak si odpovedal áno: V tomto prípade gratulujem. S najvyššou pravdepodobnosťou patríš k tým, ktorých okolie vníma ako:

a, idealistov bez budúcnosti

b, politických teoretikov bez argumentov

c, alebo to najhoršie – nudných prispievateľov do diskusných fór, ktorí ani nenadávajú ani nepoužívajú slová ako maďarský, fašista alebo diktatúra v jednej vete.

Ak si aj ty mladý a neklidný, nenechaj sa v svojej zdravej frustrácii vyrušiť tými apatickými, ktorí sú vždy „úplne v pohode“. Šťuchni si do učiteľa, ktorý si na teba zasadol, choď povedať pani úradníčke, ktorá ťa poslala na zlý úrad so zlým tlačivom, že to nie je OK a rozčúľ sa do nepríčetnosti keď hovoria o Váhostave.

Ak si odpovedal nie:  V tomto prípade ťa už majú. Nakŕmili ťa dostatočným množstvom rozprávok o tom, ako sme v patovej situácii, z ktorej sa už nikdy nedostaneme, ako sa topíme v mori problémov, za ktoré v podstate ani nemôžeme lebo nám ich priniesla naša generácia. Ty už si v zákope a v ušiach máš štuple. Čo v konečnom dôsledku ani nemusí byť zlé – zostaň v zákope čítaj Nový Čas a upokojuj sa tým, že nezamestnanosť bola umelo redukovaná. Len prosím nevysielaj tie dymové signály, že vo vojne už nie sme, že už sme šťastne porazení, v podstate našťastie oslobodení spojeneckými vojskami, myslím, že tak to v tom 1945 bolo.

 Ak si z tej všetkej naakumulovanej frustrácie tak rozhodený ako ja - vytrvaj. Viem, že byť kvalitne naštvaný je umenie samo o sebe. Vydrž a premeň všetku tú horkosť na zmenu a aktivitu – predstav si pod akým tlakom ju budeš schopný vrátiť – to máme ale šťastie, že môžeme byť naštvaní na Slovensku. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?